Як зробити так, щоб дубові меблі служила вічно
Протягом століть дуб був популярним матеріалом для виготовлення меблів, завдяки своїй міцності, довговічності і красі.
Дуб відомий своєю специфічною структурою, що виглядає дуже солідно. Дуб пористий, тому він може легко забарвлюватися, особливо якщо він не має такого покриття, як глянцевий лак. Він також може стати сухим і потріскалися, якщо не буде належним чином зволожений. Щоб утримувати дубові меблі, вам потрібно захистити її від екстремальних перепадів температури, вологи, сонця та спеки.
1. Догляд за меблями з масиву дуба
По-перше, прочитайте інструкцію з експлуатації. Оскільки дерев'яні меблі, яку ви купуєте, ймовірно, була оброблена по-іншому, важливо прочитати інструкцію з експлуатації виробника. При купівлі дубової меблів попросіть брошуру з інструкціями по догляду.
Якщо меблі не має яких-небудь спеціальних інструкцій і має світло-чисту обробку, дотримуйтесь загальних рекомендацій по догляду за деревом.
2. Провітрюйте нові меблі.
Якщо ваша нова дубові меблі нещодавно була змазана (особливо на внутрішній і задній поверхнях), вона може мати специфічний запах. Щоб звести до мінімуму це, залиште будь-які ящики або дверцята відкритими, щоб запах розсіювався. Можливо, ви захочете залишити вікна відкритими або використовувати очищувач повітря.
Меблі часто змащується маслом перед пакуванням і відправкою.
Якщо запах сильний, подумайте про те, щоб поставити поруч з меблями миску з харчовою содою, білим оцтом і активованим вугіллям. Це може поглинати запахи.
3. Застилайте і фарбуйте меблі.
Якщо ви працюєте з необробленої дубової меблями, вам потрібно злегка відшліфувати поверхню. Це згладить меблі, забезпечуючи рівномірне фарбування. Дотримуйтеся обережності, щоб очистити пилососом або стерти всі тирсу перед фарбуванням. Застосуйте забарвлення, використовуючи щітку або тканину, змочену в забарвленні. Залиште шар перед нанесенням іншого шару (якщо ви хочете більш темний відтінок). Є кілька варіантів нанесення забарвлення, які можна використовувати з дубом:
На масляній основі: це глибоко проникаючою забарвлення, на постійній основі.
На водній основі: це легше для навколишнього середовища і легше для очищення.
Одноступінчата фарбування та оздоблення: це комбінація фарбування та оздоблення.
4. Подумайте про очищення дерева.
Якщо у дубовій меблів сильне фарбування або ви просто хочете змінити зовнішній вигляд меблів, ви можете відокремити її від деревини. Вам потрібно буде визначити, які захисні покриття на дереві, перш ніж знімати їх. Наприклад, якщо меблі покрита лаком, вам необхідно нанести знімач лаку відповідно до вказівок виробника. Ви можете потім покрити лаком чи пофарбувати меблі.
Перевірте знімач в невеликому непомітному місці, перш ніж наносити його на весь предмет меблів.
Одягайте рукавички для захисту рук. Ви також можете носити стару одяг при обробці меблів.
5. Ущільнення дубівой меблів.
Дуб, ймовірно, вбере і бруд, якщо поверхня не закрита захисним шаром. Після того, як ви нанесли лак або масло, подумайте про застосування обробки. Ви можете використовувати міцний поліуретан (який також доступний на водній основі) або опоряджувальний шар з проникаючим маслом, який дає гарний ефект. Щоб використовувати поліуретан, нанесіть його в декілька тонких шарів, шліфуючи між ними. Щоб використовувати покриття з проникаючим маслом, нанесіть його і дайте йому вбратися, перш ніж протирати його м'якою тканиною.
Існують різні види проникаючих олій, таких як тунгове масло, данське масло і античне масло. Їх необхідно періодично наносити повторно (всякий раз, коли деревина здається сухою або тьмяною).
6. Чистий дуб – запорука успіху.
Якщо дерево було забарвлене і опрацьовано, ви можете просто протерти його чистою вологою тканиною. Візьміть м'яку суху тканину та видаліть вологу.
Якщо деревина не була загерметизована, очистіть її, використовуючи м'яке деревне масло, а потім нанесіть зволожуючий поліроль. Для захисту дерева завжди використовуйте м'яку бавовняну тканину і надягайте рукавички під час роботи.
Уникайте чищення звичайними побутовими миючими засобами, навіть якщо вони є засобами для дерева. Багато побутові чистячі засоби можуть залишити шар масла, який буде накопичуватися. Або процес прибирання може з часом стерти захисний шар.
7. Зволожте свою меблі.
Щоб надати вашій меблів блиск і зробити водовідштовхувальним, обробіть деревину меблевим маслом, воском або лаком. Зволожуйте, принаймні, один раз в місяць, щоб запобігти розтріскування, або частіше (наприклад, раз в тиждень), якщо меблі щодня зношується.
Рівень сухості в деревині буде дорівнює сухості навколишнього середовища через кілька місяців. Він не може бути «поповнено» великою кількістю масла, хоча це може зробити поверхню більш гарною.
Швидкі зміни температури і вологості можуть призвести до розтріскування,
тому такий меблів потрібен постійний догляд.
- Вибір ліжка з дерева - це не лише питання стилю, але й практичності та комфорту. У цій статті ми розглянемо основні критерії вибору матеріалу для ліжка, плюси конструктивних рішень та особливості догляду за ним. Ми розглянемо різні види дерева, що використовуються для виготовлення ліжок, описуючи їх переваги та особливості. Також розглянемо вплив фактури дерева на вартість ліжка та розподілення порівняно з ціновими категоріями. Не менш важливою буде інформація про правильний дог
- Чорний колір у дизайні інтер'єру завжди викликав бурхливі обговорення. Чи дійсно чорні меблі можуть збагатити простір, чи можуть стати причиною важкості і темряви? У цій статті ми розглянемо переваги та недоліки чорних меблів, поради з їх використання та ідеї для створення стильного та гармонійного інтер'єру.