Правила експлуатації та догляду за меблями з дерева
Для того, щоб уникнути прискореного старіння лакофарбового покриття, деформації і викривлення дерев'яних елементів, необхідно оберігати меблі від надмірного впливу таких факторів як світло, вологість, температура.
Світ
Забороняється розташовувати джерело внутрішнього освітлення приміщення ближче, ніж в 20 сантиметрах від деталей меблів, так як це може викликати зміну кольору виробу, розсихання дерев'яних елементів.
Слід уникати впливу прямих сонячних променів на меблі, так як тривалий вплив інтенсивного світла на деякі ділянки може спричинити зміну кольору на цих ділянках.
Вологість
Рекомендована відносна вологість приміщення, де експлуатується меблі 50-70%. Не слід підтримувати умови вкрай високого або дуже низького значення відносної вологості, з часом це може призвести до деформації елементів меблів (розбухання, ссыхании, розшарування). Щоб не допустити подібних наслідків рекомендується використовувати зволожувачі та осушувачі повітря для підтримки нормального значення відносної вологості в приміщенні.
Температура
Рекомендована температура для експлуатації меблів: + 18оС + 25 ° С. Мінімально допустима температура на короткий термін: +15 оС.
Не допускається розташовувати деталі меблів ближче 1 м від джерела тепла (в тому числі і опалювальних приладів). Слід уникати попадання на деталі меблів предметів, нагрітих до температури понад 50 ° С (праски, сковорідки та інші).
Не рекомендується піддавати меблі тривалого впливу гарячого повітря (нещільно закрита духовка, тривалий час розігріта плита, випромінювання ламп розжарювання). Це може призвести до тріщин на масиві і відшаровування матеріалів поверхонь каркасів і фасадів.
Догляд
Не допускається вплив на меблі хімічно активних рідин (концентрованих кислот, лугів, розчинників тощо). Навіть короткочасний вплив таких рідин може завдати шкоди не тільки меблевих поверхонь і механізмів, але і вашому здоров'ю.
У зв'язку з тим, що багато чистячі засоби, що містять концентровані, хімічно активні речовини або абразиви (тверді вкраплення), догляд за меблями повинен проводитися тільки з використанням спеціальних чистячих засобів, призначених для догляду за меблями.
Для видалення грязі і вологи з поверхні меблів, необхідно використовувати м'яку тканину (плюш, фланель і т. д.) або спеціальні ганчірки для догляду за меблями. Не допускається використовувати ганчірки і тканина містять абразивні елементи, це може призвести до пошкодження лакофарбового шару.
Рекомендується не залишати забруднення на поверхнях меблів на довгий термін (до 10 хвилин), це може призвести до утворення стійких плям.
Після певного періоду експлуатації деякі механічні частини меблів (петлі, кріплення підйомних механізмів, ящиків) можуть втратити оптимальне регулювання і змащення, виконані під час установки меблів. Їх належна робота забезпечується шляхом своєчасної регулювання петель, або змащення напрямних рейок парафіном або схожими за властивостями засобами. У разі ослаблення вузлів різьбових з'єднань необхідно їх періодично підтягувати. Протирати дерев'яні вироби слід у напрямку структури волокон деревини, це дозволить чистити, не забиваючи дрібні канавки структури масиву.
Забороняється мити рясно водою вироби з масиву і шпону, тому що дерев'яна поверхня може спучитися і відшаруватися від основної частини. Допускається очищення поверхонь за допомогою злегка вологої ганчірки, змоченої в розчині нейтрального рідкого мила. Після вологої обробки необхідно відразу протерти насухо. Попадання надлишкової вологи через з'єднувальні шви всередину виробу може викликати мікротріщини, щоб цього не сталося досить протерти насухо.
Не можна допускати висихання жирних плям і інших сильних забруднень на поверхні фасаду з масиву або шпони. Їх слід відразу видалити, інакше на поверхні можуть утворитися непереборні пошкодження.
Поверхні з натурального дерева слід оберігати від ударів, механічних пошкоджень, дії гострих предметів. Не допускати тертя з металевими предметами інтер'єру.
- Вибір ліжка з дерева - це не лише питання стилю, але й практичності та комфорту. У цій статті ми розглянемо основні критерії вибору матеріалу для ліжка, плюси конструктивних рішень та особливості догляду за ним. Ми розглянемо різні види дерева, що використовуються для виготовлення ліжок, описуючи їх переваги та особливості. Також розглянемо вплив фактури дерева на вартість ліжка та розподілення порівняно з ціновими категоріями. Не менш важливою буде інформація про правильний дог
- Чорний колір у дизайні інтер'єру завжди викликав бурхливі обговорення. Чи дійсно чорні меблі можуть збагатити простір, чи можуть стати причиною важкості і темряви? У цій статті ми розглянемо переваги та недоліки чорних меблів, поради з їх використання та ідеї для створення стильного та гармонійного інтер'єру.